Koupě malorážky

Koupě malorážky

Pokud jste se rozhodli pro koupi malorážky a přemýšlíte, pro kterou značku a který model se rozhodnout, je důležité zvážit zejména účel, ke kterému ji bude používat. Na trhu jsou poměrně levné modely, které postačí pro nenáročné zákazníky, ale pro přesnou střelbu je dobré investovat do kvality.
Pokud se jedná o vaši první zbraň, měli byste se nejprve dobře seznámit se všemi předpisy a pravidly, které se k držení zbraně vztahují. Nezapomeňte se také seznámit s návodem a obecnými bezpečnostními pokyny pro používání zbraně. Mějte na paměti, že nesprávné či nedbalé zacházení se zbraní může způsobit neúmyslný výstřel, který může mít za následek škodu na majetku, zranění nebo dokonce smrt.

Podmínky pro použití malorážky

Na používání malorážky se vztahuje zákon o zbraních a střelivu 119/2002 Sb. Jedná se o zbraň, která patří do kategorie B či C. Musí být přihlášena a pro její používání je nutné mít platný zbrojní průkaz.

Zbrojní průkaz

Zbrojní průkaz je doklad, který opravňuje fyzické osoby k nabývání vlastnictví a držení či nošení zbraní. Pro získání zbrojního průkazu musí žadatel splnit zákonem dané podmínky.

Jedná se o:

  • věková hranice
  • odborná způsobilost
  • zdravotní způsobilost
  • svéprávnost
  • trestní bezúhonnost
  • spolehlivost

Zkoušce z odborné způsobilost má 2 části – teoretickou a praktickou. Součástí praktické části je . manipulace se zbraní a ostrá střelba na terč.

Český střelecký svaz

Český střelecký svaz je sportovní občanské sdružení, které působí na území České republiky.

Info: www.shooting.cz

O webu

Máte zájem pořídit si malorážku a nemáte dostatek znalostí? Nevíte na co se při výběru vhodného typu zbraně zaměřit? Naše webová stránka je tady pro vás. Dozvíte se spoustu zajímavostí, o kterých jste třeba neměli ani zdání. Například, kde se malorážka nejvíce používá, její využití ve sportu či v myslivosti nebo kdo jsou její největší světoví výrobci. Pokud vás tyto a další informace zajímají, navštivte právě naše internetové stránky zabývající se malorážkami!