Malorážka pro myslivost

Malorážka pro myslivost

Malorážka je s oblibou využívána i pro myslivost a lov. Myslivci mohou vlastnit a využívat malorážku nejen k lovu drobné škodné zvěře, ale často ji využívají i k tréninku střelby z výkonnější kulovnice. Její náboje jsou totiž poměrně levné.

Proč je malorážka tak populární?

Malorážka patří mezi nejoblíbenější lovecké a sportovní zbraně na světě. Mezi její přednosti patří cenově dostupné náboje, vysoká přesnost, minimální zpětný ráz i nízký hluk provázející výstřel. Její výkon je přitom dostatečný pro lov drobné zvěře.

Českomoravská myslivecká jednota

Historicky u nás existoval Československý myslivecký svaz (ČSMS), který se po rozpadu federace změnil na Český myslivecký svaz (ČMS). V roce 1992 byl název této organizace změněn na Českomoravská myslivecká jednota (ČMMJ).

Doby lovu zvěře

Myslivost se řídí řadou právních předpisů, směrnic, řádů a pokynů, které musí každý dodržovat. Je také nutno dodržovat vyhlášku č. 245/2002 Sb. Ministerstva zemědělství, která specifikuje dobu lovu jednotlivých druhů zvěře a také bližší podmínky týkající se lovu zvěře.

Další potřeby pro myslivost

Kromě kvalitní malorážky je pro myslivost potřeba i řada dalšího vybavení. Mezi ně samozřejmě patří střelivo, prostředky na čištění a údržbu zbraně a také pouzdra na zbraně a náboje. Pro lov v noci jsou určené specializované pomůcky pro noční vidění, ale i přes den oceníte dalekohled, puškohled či vábničku. Člověk, který vyráží na lov do přírody by se měl vybavit i kvalitním speciálním oblečením a obuví, které mu zajistí nejen komfortní podmínky, ale i bezpečnost. Na trhu jsou i specializované batohy a brašny, posedové vaky, teleskopické hole a řada dalších doplňků.

O webu

Máte zájem pořídit si malorážku a nemáte dostatek znalostí? Nevíte na co se při výběru vhodného typu zbraně zaměřit? Naše webová stránka je tady pro vás. Dozvíte se spoustu zajímavostí, o kterých jste třeba neměli ani zdání. Například, kde se malorážka nejvíce používá, její využití ve sportu či v myslivosti nebo kdo jsou její největší světoví výrobci. Pokud vás tyto a další informace zajímají, navštivte právě naše internetové stránky zabývající se malorážkami!