Výrobci malorážek

Výrobci malorážek

Česká zbrojovka a.s.,Uherský Brod

Česká zbrojovka je známý a tradiční výrobce zbraní. Do jejího sortimentu patří nejen malorážky, ale i pistole, kulovnice, kozlice, brokovnice, vzduchovky, větrovky a ryté zbraně. V široké nabídce si vyberete zbraně pro lov, myslivost, sportovní střelbu, sebeobranu i služební účely. Česká zbrojovka je u nás i ve světě známá skvělou řemeslnou dovedností a novátorskými konstrukcemi. Malorážkám značky CZ je při výrobě věnována značná péče a je u nich kladen důraz na vysokou bezpečnost.
Mezi známé modely malorážek patří například CZ 455 Lux, CZ 455 FS, CZ 455 Varmint, CZ 455 Standard, CZ 455 American, CZ 452-2E ZKM LH LUX (pro levoruké uživatele), CZ 453 Lux, CZ 453 American či CZ 513 Farmer.

Anschütz

Velice uznávaná německá značka. Mezi známé modely této značky se řadí například Anschütz 1913 Super Match, Anschütz 1907 Club či Anschütz 2013 Benchrest.

Haenel

Značka známá zejména výrobou špičkových sportovních vzduchovek, větrovek a malorážek. Historie této značky sahá až do roku 1840 (legendární konstruktér přesných loveckých zbraní Carl Gottlieb Haenel). V roce 2006 byla značka Haenel začleněna do zbrojařské skupiny Merkel. Nejznámějším modelem je Haenel Suhl 150.

Walther

Kvalitní zavedená značka, která je ve sportovní střelbě považována za téměř legendární. Například Walther SP22, Walther HK416, Walther Colt M16 či Walthek G 22.

FWB

Jedna ze značkových firem, které vyrábějí levé zbraně (pro leváky).Malorážka FWB 2700 ALU

Sauer

Firma Sauer und Sohn zaměřená na výrobu byla založena v roce 1751 v německém Suhlu. Po druhé světové válce byla firma přemístěna do Eckernförde. Jedná se o tradiční německou kvalitu.

Marlin

Oblíbený americký výrobce malorážek a dalších zbraní. V roce 1891 začala firma jako první vyrábět opakovací malorážky nabíjené pohybem páky pod pažbou. Pro firmu pracoval legendární konstruktér a puškař Lewis Lobdell Hepburn.Z produkce značky Marlin je možno zmínit například opakovací malorážku Marlin 981 TS, opakovací Marlin 92 či samonabíjecí Marllin 60.

Remington

Známá americká značka, v současné době neúspěšnější americká zbrojovka.

Ruger

Značka Ruger platí ve světě za kvalitu, je známá moderním způsobem výroby.

TOZ Tula

Tradiční ruský výrobce zbraní. Zajímavostí je, že historie firmy se datuje až do 17. století, kdy u jejího založení byl i car Petr I. Veliký. Na našem trhu jsou známé především malorážky TOZ 99 a TOZ 78. Jedná se o velmi kvalitní a přesné zbraně s dlouhou životností.

O webu

Máte zájem pořídit si malorážku a nemáte dostatek znalostí? Nevíte na co se při výběru vhodného typu zbraně zaměřit? Naše webová stránka je tady pro vás. Dozvíte se spoustu zajímavostí, o kterých jste třeba neměli ani zdání. Například, kde se malorážka nejvíce používá, její využití ve sportu či v myslivosti nebo kdo jsou její největší světoví výrobci. Pokud vás tyto a další informace zajímají, navštivte právě naše internetové stránky zabývající se malorážkami!